Tyranie okamžiku

Rychlý a pomalý čas v informačním věku
ISBN: 978-80-7239-238-4
Překladatel: Daniela Zounková, Miluše Juříčková
Vazba, formát: brož., A5
Počet stran: 168
Rok vydání: 2009
Vydání: 2.
E-kniha: EPUB, MOBI
Cena e-knihy: 99 Kč

Koho by před čtvrtstoletím napadlo, že všechny skvělé technologie vynalezené k úspoře času povedou posléze k naléhavému pocitu, že času máme stále méně? Tímto novodobým problémem se ve své publikaci zabývá a řešení hledá norský sociolog a antropolog T. H. Eriksen, autor řady odborných i populárně-vědeckých publikací. Nesmírně zajímavá a inspirativní kniha vyšla poprvé v roce 1998 a záhy se dočkala řady dalších vydání i zahraničních překladů.

Recenze

Barbora Závodská, iliteratura.cz, 6. 2. 2006
Pod tlakem času, Karolína Stehlíková, Host č. 4/2006

Brněnské nakladatelství, které se v roce 2002 rozhodlo rozšířit svůj záběr o vydávání norské literatury, přišlo před Vánoci s útlou knihou, jejímž autorem je mladý norský vědec a popularizátor oboru sociální antropologie Thomas Hylland Eriksen (nar. 1962).

Svatava Antošová, Výlov, Tvar č. 4/2012

Tentokrát jsem ponořila své sítě do málo probádaných vod, pod jejichž hladinou tepe různými rytmy naše současnost. Stejně jako kapitán nedávno ztroskotané Costy Concordie jsem trochu frajeřila a riskovala, že jimi zachytím o nějaký ten netušený podvodní útvar a roztrhnu je, leč nestalo se. Naopak — uvízly v nich dvě naprosto rozdílné, a přesto jaksi zrcadlově navzájem si podobné „ryby času“.