Velikonoční lidová zdobnost

ISBN: 978-80-7239-225-4
Vazba, formát: brož., A5
Počet stran: 200
Rok vydání: 2009
Naše cena: 166 Kč
Doporučená cena: 196 Kč
Titul již není k dispozici

Ve své další publikaci se autorka věnuje období jarního novoročí a Velikonoc a jednotlivým aspektům velikonočního lidového umění — od masopustních masek a rejů až po nejrůznější techniky zdobení kraslic. Opět nechybí záznamy vyprávění pamětníků o lidových zvycích. Knihu doprovází obsáhlá kresebná a fotografická dokumentace, která je výsledkem autorčina mnohaletého sběratelského úsilí.

Recenze

Velikonoční zdobnost Olgy Vlasákové, Jiří Jilík, Slovácké noviny, 9. 1. 2009

Jméno brněnské výtvarnice, publicistky a sběratelky Olgy Vlasákové není stálým čtenářům Slováckých novin neznámé. Od poloviny 90. let se její národopisné reportáže a fejetony dokumentující lidové tradice a obyčeje Slovácka objevovaly zcela pravidelně na stránkách Slováckých novin, vždy doprovázené výstižnými kresbami.
Několik posledních let autorka pracovala na přípravě knižního vydání svých četných textů a kreseb, které jsou výsledkem její dlouholeté práce v terénu, a to nejen na Slovácku, ale také na Valašsku, Brněnsku a okrajově i v dalších regionech. V těchto dnech brněnské nakladatelství DOPLNĚK vydalo po nedávné reedici Vánoční lidové zdobnosti druhý soubor jejích nevšedních literárních útvarů, popularizujících mnohé artefakty mizejícího světa tradiční vesnice.

Kniha Velikonoční lidová zdobnost přibližuje jarní novoročí i lidové umění, Brněnský deník, 10. 4. 2009

Publikace brněnské ilustrátorky, malířky a národopisné sběratelky Olgy Vlasákové Velikonoční lidová zdobnost, vydaná nakladatelstvím Doplněk, čtenářům připomene mnohdy zapomenuté velikonoční zvyky a tradice.