Tíha sněhové vločky

ISBN: 978-80-7239-261-2
Překladatel: Miluše Juříčková
Vazba, formát: váz., A5
Počet stran: 184
Rok vydání: 2011
E-kniha: EPUB, MOBI
Naše cena: 99 Kč
Původní cena: 259 Kč
Cena e-knihy: 129 Kč
Koupit knihu

Osmý román norského spisovatele Thorvalda Steena nese zřejmé autobiografické rysy. Jeho čtrnáctiletý hrdina sní o jediném: být skokanem na lyžích. Lékařské vyšetření po jednom z jeho pádů však přinese šokující výsledek — chlapec má nevyléčitelnou svalovou chorobu a lékař mu s okamžitou platností zakáže jakékoli sportovní aktivity. Skočí ještě svůj nejlepší skok v životě? Současně je chlapec konfrontován s psychickou nemocí své matky a zhoršující se atmosférou v rodině.

Přes bolestné téma se nejedná o knihu tragickou nebo sentimentální. Steenův styl je realistický, věcný, prodchnutý okamžiky humoru a vyznačuje se laskavým odstupem.

Recenze

Tíha odrazu, Barbora Grečnerová, www.iliteratura.cz, 15.11.2011

http://iliteratura.cz/Clanek/29095/steen-thorvald-tiha-snehove-vlocky

Jana Benešová, mmargareta.blogspot.cz, 27. 2. 2012

V posledních dnech jsem se rozhodla opustit prošlapanou cestičku klasické literatury a vydala jsem se na sever. Norský zázrak, které jsem na své cestě objevila, se jmenuje Tíha sněhové vločky a předčil všechna má očekávání.

Skokan a selhání svalů, Pavla Maxová, Reflex, 1. 3. 2012

Román THORVALDA STEENA: doporučená četba pro lyžaře i mediky

Prozaik, básník, dramatik a esejista Thorvald Steen zůstával pro české čtenáře dlouho neznámým, přestože se v Norsku řadí mezi spisovatele nejvíce mezinárodně zaměřené, čemuž odpovídá i to, že jeho knihy byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Loni v listopadu do tohoto dlouhého seznamu přibyla i čeština — v nakladatelství Doplněk vyšel překlad jeho osmého románu pod názvem Tíha sněhové vločky. Osmapadesátiletý autor u příležitosti křtu knihy dokonce zavítal do Česka.