Tyranie okamžiku

Rychlý a pomalý čas v informačním věku
ISBN: 978-80-7239-238-4
Překladatel: Daniela Zounková, Miluše Juříčková
Vazba, formát: brož., A5
Počet stran: 168
Rok vydání: 2018
Vydání: 3.
E-kniha: EPUB, MOBI
Naše cena: 205 Kč
Doporučená cena: 225 Kč
Cena e-knihy: 99 Kč
Koupit knihu

Také si lámete hlavu nad tím, proč musíte pořád odkládat zásadní a průlomové projekty, zatímco zvládat každodenní agendu se vám daří jen s nasazením všech sil?
A koho by před čtvrtstoletím napadlo, že všechny úžasné technologie vynalezené k úspoře času vyústí nezadržitelně v naléhavém pocitu, že času máme stále méně?
Co rozumíme taylorizací rodinného života? Proč rychlý čas v konfrontaci s pomalým vždy vítězí? A co mají tyto jevy společného s tzv. vyhořením?
Tyto otázky rozebírá originální komentář, formulovaný s vtipem a nadhledem. Nudit se nebude nikdo, kdo se zamýšlí nad zákonitostmi naší epochy a vývojem informační společnosti.

Norský sociální antropolog Thomas Hylland Eriksen (1962) přichází v knize Tyranie okamžiku s neotřelou perspektivou a nečekanými souvislostmi. Jeho esej však nabízí i několik originálních řešení, jak zvládat stres vyvolaný moderními technologiemi. 

Recenze

Vedlejší efekty informačního věku: S Thomasem Hyllandem Eriksenem o jeho knihách, Otevřená zahrada (Údolní 33, Bno) 20. 3. 2019 18:00

Kam se ztrácí čas? Kde visí klíče k naplněnému životu? Žerou krysy také digitální odpad?

Skandinávský dům Brno ve spolupráci s Nadací Partnerství pořádá v rámci festivalu Týdny norské literatury debatu s norským sociálním antropologem Thomasem Hyllandem Eriksenem o jeho knihách Tyranie okamžiku, Syndrom zlého vlka a Odpady publikovanými nakladatelstvím Doplněk. Tématy těchto knih jsou vedlejší efekty informačního věku.

S autorem bude debatovat překladatelka jeho knih Daniela S. Zounková.

Barbora Závodská, iliteratura.cz, 6. 2. 2006
Pod tlakem času, Karolína Stehlíková, Host č. 4/2006

Brněnské nakladatelství, které se v roce 2002 rozhodlo rozšířit svůj záběr o vydávání norské literatury, přišlo před Vánoci s útlou knihou, jejímž autorem je mladý norský vědec a popularizátor oboru sociální antropologie Thomas Hylland Eriksen (nar. 1962).

Svatava Antošová, Výlov, Tvar č. 4/2012

Tentokrát jsem ponořila své sítě do málo probádaných vod, pod jejichž hladinou tepe různými rytmy naše současnost. Stejně jako kapitán nedávno ztroskotané Costy Concordie jsem trochu frajeřila a riskovala, že jimi zachytím o nějaký ten netušený podvodní útvar a roztrhnu je, leč nestalo se. Naopak — uvízly v nich dvě naprosto rozdílné, a přesto jaksi zrcadlově navzájem si podobné „ryby času“.