Pavel Pečínka

Pavel Pečínka (*1969) maturoval na gymnáziu v roce 1987, poté tři roky zkoušel štěstí na strojní fakultě VUT v Brně. Po zaměstnání na železnici, na stavbách a ve Žďárských strojírnách následovaly v letech 1991—1996 příjemnější chvíle na katedře politologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kde v roce 2007 absolvoval i doktorské studium. Pracoval jako redaktor v jihomoravských novinách Rovnost, učil na střední zdravotní škole v Brně a na katedře politologie MU (2003—2006). Působil v Institutu pro srovnávací politologický výzkum (2005—2006), znovu v Rovnosti (2007), od roku 2008 je šéfredaktorem novin Romano Hangos (Romský hlas).

Řazení:
Romské strany a politici v Evropě

Romské strany a politici v Evropě

Autor zachycuje spory mezi příznivci sociálních a multikulturních přístupů k romské menšině a přibližuje „základnu“ možné romské politiky. Líčí první spolky, politické strany a některé romské politiky.

více
Pod rudou vlajkou proti KSČ

Pod rudou vlajkou proti KSČ

Historii radikální levice od jejího vzniku po současnost, představitele a působení anarchismu, trockismu, maoismu a dalších směrů zmapoval a vylíčil autor velmi čtivým stylem.

více
Od Guevary k zapatistům

Od Guevary k zapatistům

Kniha zaplňuje citelnou mezeru v českém prostředí. Čtivým a srozumitelným způsobem představuje pestrý soubor povstaleckých skupin, které působily po druhé světové válce na území Střední a Jižní Ameriky.

více