Jiří Wolf

Jiří Wolf se narodil 5. ledna 1952 v Jindřichově Hradci. První úsek svého života trávil po matčině smrti v dětských domovech. Vyučil se v Kamenici nad Lipou. Ve druhé polovině 70. let založil spolu s Františkem Hrabalem Výbor proti diktatuře — psali a rozšiřovali vlastní tiskoviny a distribuovali další dokumenty. V roce 1978 byli odsouzeni za podvracení republiky. Po propuštění v srpnu 1981 sepsal Jiří Wolf otřesné vzpomínky na zacházení, jehož se mu ve zvláštních odděleních a izolacích ve vězení dostalo. O dva roky později byl znovu zadržen a odsouzen k dalším šesti letům. Strávil je ve Valdicích.

Řazení:
Pohádky z jižních Čech

Pohádky z jižních Čech

Autor pro nás objevuje svět vorařů a jejich tvrdé, ale krásné dřiny na řece Vltavě. Vypráví příběhy plavců, jejich rodin, radostí a trápení, které jim způsobují čerti i docela „reálné bytosti“ — baronka Bída a její bratr Hlad.

více
Pohádky a vyprávěnky z jižních Čech pro děti i dospěláky

Pohádky a vyprávěnky z jižních Čech pro děti i dospěláky

Dílo vytvořil autor během svého věznění před listopadem 1989. Aby si uchoval zdravý rozum, vymýšlel svým dětem pohádky a písničky a pašoval je domů. Jeho příběhy pracují s motivy českých pohádek, zejména těch napsaných Boženou Němcovou.

více